Rok 2018/2019

 • Jak nie czytam, jak czytam 2019

  • 28 czerwca 2019

  W piątek, 7 czerwca 2019 r. o godz. 10 uczniowie klas: 1, 2, 4, 5, 6 i 7 PZSP w Przylesiu po raz czwarty przystąpili do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, aby pobić rekord w czytaniu w jednym momencie i udowodnić, że dzisiejsza młodzież czyta książki.
  Przed akcją uczniowie udali się do biblioteki i sami wybrali książki.
  Najmłodsi czytali książeczki przygodowe i baśnie. Uczniowie starszych klas wybrali literaturę fantasy, książki detektywistyczne i fantastykę. Godzina spędzona z książką na podwórku szkolnym była niewątpliwie relaksująca, a czytanie poza budynkiem szkolnym, na wolnym powietrzu, to ważny krok do nawyku rozwijania swoich pasji i czytania dla przyjemności.

  /Janina Skrzypczak/