Rok 2015/2016

 • Jasełka – „Cicha Noc”

  • 5 września 2018

  „Zaczynamy Jasełka, nasze przedstawienie.
  Maryja i Józef będą w pierwszej scenie.
  Patrzcie co się dzieje -idą do Betlejem.
  A noc ciemna, że aż strach…”

  Takimi słowami rozpoczęły się 22 grudnia Jasełka pt. : „Cicha noc…” przygotowane przez uczniów klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przylesiu. W rolę Maryi wcieliła się Emilka Serwadczak, natomiast postać Józefa została zagrana przez Rafała Wiatrowskiego. Scenariusz Jasełek wzbogaciły oprócz rymujących tekstów , piękne kolędy i pastorałki. Gdy zabłysła pierwsza gwiazda do szopki w Betlejem przybyli pasterze (Kuba, Marek, Rafał), następnie Trzej Królowie z darami (Mikołaj, Alan, Maciuś). W przedstawieniu pojawiły się również : Złe Kobiety (Weronika, Agata) , Dobra Babcia (Maja) Aniołki (Emilka I Kasia) oraz Narrator (Martynka). Mali aktorzy zachwycili widownię nie tylko swoją grą, ale również pięknymi strojami. Na zakończenie przedstawienia dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jezu zostań mym braciszkiem…” /Na melodię kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…”/oraz złożyły piękne życzenia świąteczne. Po Jasełkach odbył się krótki koncert kolęd polskich i pastorałek. Na organach wersję instrumentalną wybranych kolęd wykonał uczeń klasy I Jakub D. Do śpiewu włączyła się cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Piękną uroczystość szkolną zaszczyciła swoją obecnością pani Wójt Gminy Olszanka Aneta Rabczewska, ani Anna Szyszka oraz pani Ewa Hodór. Zaproszeni goście podziękowali małym artystom za niekonwencjonalny występ, bardzo sympatyczne widowisko nie tylko ciepłymi słowami i gorącymi życzeniami, ale również słodkościami. Przedstawienie Jasełek, wspólne kolędowanie, składanie życzeń stanowiło wspaniałe wprowadzenie w Radosny Świąteczny Nastrój!

  Opracowanie: /Izabela Dróbka/