Rok 2017/2018

 • Jasełka w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu

  • 14 marca 2018

  Podobno nigdzie na świecie Boże Narodzenie nie jest obchodzone tak uroczyście jak w Polsce. Warto zatem zadbać o przekazanie najmłodszym najważniejszej wiedzy o elementach naszej rodzimej kultury. Tradycją w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu jest przedstawienie Jasełek oraz pieczenie pierniczków. W tym roku z pomocą przyszły mama Szymona Pani Elżbieta Chęcmanowska, babcia Zosi – Pani Barbara Kwiek oraz babcia Adasia – Pani Krystyna Pieczarka. Dzięki temu upiekliśmy więcej pierników niż zwykle. Zapachniało świąteczną atmosferą w całym budynku.
  Jasełka Bożonarodzeniowe przedszkolaki zaprezentowały 17 grudnia 2017 roku w Kościele Parafialnym w Przylesiu. Udział w przedstawieniu brały przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Dzieci wcieliły się w role aniołków, śnieżynek, pasterzy, Trzech Króli i Świętej Rodziny. Radośnie zaśpiewały kolędy, wprowadzając wszystkich w uroczystą magię świąt. Mali artyści z niezwykłym spokojem i opanowaniem odtworzyli swoje role. Zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. Na zakończenie jasełek widzowie nagrodzili aktorów i ich piękny występ gromkimi brawami i słodkościami.

  Życzymy Wszystkim rodzinnych, ciepłych, radosnych
  Świąt Bożego Narodzenia,
  a Nowy Rok niechaj będzie pełen tylko dobrych i szczęśliwych dni!

   

  Opracowanie: /Helena Romanowicz Ewa Hodór/