Rok 2015/2016

 • Jestem jesień z pełnym koszem

  • 28 sierpnia 2018

  „Jestem jesień z pełnym koszem, dobre rzeczy wam przynoszę:
  jabłka, gruszki, śliwki, bery, pomidory i selery”

  Podczas spacerów przedszkolaki z uwagą obserwują środowisko przyrodnicze. Jesienią szczególnie zwracają uwagę na dominującą kolorystykę drzew oraz zbierają dary jesieni, aby wzbogacić kącik przyrody w przedszkolu. Jesień spotkaliśmy w ogrodzie Państwa Krystyny i Stanisława Bułkowskich. Gospodarze wykopywali marchewkę, pietruszkę, buraki i inne warzywa. W ich ogrodzie było wszystko. Dzieci nazywały poszczególne warzywa: marchewkę, pietruszkę, seler, koper, kalarepę, kapustę, buraki, pora, ogórki i pomidory. W drugiej części ogrodu rosły słoneczne dynie. Piękny widok! Dzieci wróciły do przedszkola z kolorowymi darami jesieni,
  a Państwu Krystynie i Stanisławowi Bułkowskim
  serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość podziwiania pracy w jesiennym ogrodzie.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/