Rok 2017/2018

 • „Jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami”

  • 25 września 2018

  W tym roku pasowanie na przedszkolaka w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyło się w „Dniu Przedszkolaka”. Główny cel imprezy promowanie wychowania przedszkolnego wśród środowiska lokalnego oraz wzbudzenie w dzieciach dumy z przynależności do wielkiej grupy przedszkolaków w Polsce.
  21 września 2018 roku Pani dyrektor Marzena Kamińska odczytała dzieciom tajemniczy list, który przyniósł listonosz: ,, Dziś jest ważny dzień dla przedszkolaków, które pierwszy raz przestąpiły próg przedszkola oraz dla wszystkich pozostałych dzieci, bo to dzisiaj jest Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji czeka was niezwykła przygoda. Przed Wami ,, Test na przedszkolaka”. Jesteście gotowi na wspólną zabawę? Jeśli tak to zapraszam do wykonania zadań, dzięki którym będziecie to mogli udowodnić!”.
  Przedszkolaki spisały się na medal! Do przedszkolnej rodziny przyjęliśmy ośmioro dzieci. Następnie dzieci wraz z rodzicami udały się na plac przedszkolny aby wykonać kolejne zadania. A jakie? Dzięki pozostawionym śladom: wstążkom w kolorze czerwonym i przyczepionym kopertom. Pierwsze zadanie to tor przeszkód, a drugie to rozwiązywanie zagadek, trzecie – pokaz prawidłowego przejścia przez ulicę, czwarte – rozpoznawanie, jaki to owoc po smaku. Wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały owocowe smakołyki. Po posiłku dzieci utworzyły wielkie koło i wspólnie zaśpiewały piosenkę. Przed przedszkolakami zostało jeszcze jedno zadanie do wykonania. Dzieci z grupy młodszej malowały farbami kontury listków, a starsze dzieci rysowały postać kolegi lub koleżanki. Brawo Przedszkolaki! Wykonały wszystkie zadania!
  Możemy więc śmiało powiedzieć, że stały się prawdziwymi przedszkolakami.

  Opracowała: Ewa Hodór