Rok 2023/2024

  • KLASA 2 i 4 Z WIZYTĄ U ALPA-TEAM

    • 15 grudnia 2023

    24 października klasy 2 i 4 wraz z wychowawczyniami udały się do Wojsławia na spotkanie z alpakami. Powitali nas właściciele hodowli, Pani Lucyna i Pan Paweł, którym zawdzięczamy przepiękną i ciekawą lekcję obcowania z przyrodą i zwierzętami. Po części informacyjnej dotyczącej hodowli i opieki nad alpakami udaliśmy się na spacer. Każdy miał okazję poprowadzić alpakę, pogłaskać i poprzytulać się do nagrzanego jesiennym słonkiem futerka alpaki. Karmienie marchewkami było naprawdę zabawne. Pan Paweł pokazał nam też piękne kolorowe papugi, ogromne podświetlane akwarium pełne ryb, a także żółwia. Na koniec spedziliśmy miło czas przy ognisku. Smażyliśmy kiełbaski, zajadaliśmy przepyszne ciasto przygotowane przez Panią Lucynkę i ogrzewaliśmy się herbatką z malinami (także niespodzianka od Pani Lucynki). W podziękowaniu przygotowaliśmy wspólny obrazek przedstawiający nasz cudowny dzień w Wojsławiu. Napewno wrócimy tu wiosną, kiedy alpakowa rodzinka powiększy się o nowe małe alpaki.