Rok 2012/2013

 • „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

  • 13 sierpnia 2018

  Pod takim hasłem 14 września odbyła się w naszej szkole tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.
  „Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte – skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my – to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.”

  http://www.naszaziemia.pl/programy/sprzatanie-swiata

  W tym roku termin Polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypadł na 14 – 15 – 16 września. Uczniowie naszej szkoły posprzątali nie tylko teren wokół szkoły, ale calutką wieś. Mamy nadzieję, że nie jest to dla nich tylko jednorazowa lokalna akcja sprzątania, ale przede wszystkim akcja edukacyjna zachęcająca do nieśmiecenia.

  Tekst: /J.S./