Rok 2022/2023

 • Konkurs Kolęd

  • 13 stycznia 2023

  9 stycznia odbył się w naszej szkole i przedszkolu Konkurs Kolęd, przygotowany przez nauczycielkę katechezy, panią Katarzynę Wiatrowską. W przeprowadzonym dużo wcześniej losowaniu, każda klasa poznała tytuł kolędy, czy też pastorałki, którą miała zaprezentować. Punkty przyznawane były nie tylko za wykonanie, ale również za przygotowanie przebrania, choreografię, rekwizyty.

  Jury w składzie: Ewa Wolan, Olga Dąbrowska i Katarzyna Wiatrowska wysłuchały wszystkich wykonawców i prawdę mówiąc miały duży problem, by wyłonić zwycięzcę. Klasa I wykonała pastorałkę, do której przygotowała się iście anielsko, aniołom towarzyszył pastuszek. Przedszkolaki urzekły choreografią, klasa 3 wystąpiła w formie żywej szopki, podobnie jak klasa 6, natomiast klasa piąta zaprezentowała starą tradycję, wyśpiewując „Przybieżeli do Betlejem” przebrana za kolędników (Heroda, Żyda, Śmierć, Diabła i Anioła), nie zabrakło własnoręcznie przygotowanej gwiazdy kolędników. Klasa czwarta przygotowała piosenkę bożonarodzeniową, znaną we wszystkich polskich domach „Jest taki dzień”. Klasa ósma przedstawiła widzom tzw. wielką improwizację i obronną ręką wyśpiewała „Do szopy hej pasterze.”

  Pomiędzy kolędami mogliśmy wysłuchać informacji o każdej kolędzie, pastorałce, piosence. Dowiedzieliśmy się która jest najstarszą kolędą, w niektórych przypadkach poznaliśmy autora, czy genezę powstania danego utworu.

  Jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzców:

  III miejsce – klasa 6

  II miejsce – klasa 3

  I miejsce ex aequo – klasa 1 i Przedszkolaki

  Anna Nowacka