Rok 2018/2019

 • Konkurs Recytatorski

  • 17 czerwca 2019

  Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przylesiu wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim – wiersze patriotyczne polskich poetów. Konkurs odbył się 12 czerwca 2019r w świetlicy wiejskiej w Pogorzeli. Celem konkursu było upowszechnienie poezji, rozwijania uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnienie kultury żywego słowa wśród dzieci.
  Nasze przedszkole reprezentowali:
  Lena Dubińska – wiersz pt.,, Krakowianka” A. Świerszczyńska
  Nikola Liszka- wiersz pt.,, Piękna jest nasza ziemia” Cz. Janczarski
  Mateusz Marek – wiersz pt.,, Góry nasze góry”, ,, Na hali” J. Poraźińska , H. Ożogowska
  Mateusz Marek , Nikola Liszka ,, Kto ty jesteś” W. Bełzy

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  Opracowała: Ewa Hodór