Rok 2021/2022

  • Ludzie listy piszą…

    • 22 października 2021

    O tym przekonali się uczniowie klas 4-8 w Przylesiu. W Międzynarodowym Tygodniu Pisania Listów, dzieci i młodzież otrzymały przepis na list, a następnie zabrały się, do zapomnianej już nieco, sztuki korespondencji. Była to okazja do przypomnienia sobie, w jaki sposób zachować właściwe proporcje w liście, jak prawidłowo zaadresować kopertę. Niektórzy pierwszy raz poznali drogę listu od nadawcy do adresata!

    W trakcie pisania listów, padło wiele ciepłych słów, którymi młodzi ludzie chcieli podzielić się z najbliższa rodziną, przyjaciółmi. Mam nadzieję, że listy trafiły już do właściwych rąk i przyniosły uśmiech na twarzach, kto wie może wzruszenie… Nie zapominajmy, że czasem najmniejsze gesty, znaczą najwięcej. I sami od czasu do czasu, napiszmy list!

    Anna Nowacka