Rok 2020/2021

 • „Mała gwiazdka” po raz 6 w PZSP w Przylesiu

  • 7 czerwca 2021

  Od 2015 roku nasza szkoła corocznie bierze udział w akcji charytatywnej „Mała gwiazdka” organizowanej przez Fundację im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Każdego roku fundacja stara się pomagać innej grupie potrzebujących.

  W roku 2015 i 2016 pomagaliśmy podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, w 2017 podopiecznym Fundacji Dom z Opola, w 2018r. podopiecznym Zespołu Szkół Specjalnych z Opola oraz podopiecznym Fundacji im. Julki Bonk. W zeszłym roku pomogliśmy natomiast podopiecznym fundacji.

  Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków i uczniów przekazujemy do fundacji odzież, zabawki, środki higieniczne i żywność. W tym roku koronawirus pokrzyżował wiele planów. Szkoła zamknięta, uczniowie i nauczyciele na nauce zdalnej. Jak w tej sytuacji zorganizować kolejną „Małą gwiazdkę”?

  I tu z pomocą przyszli rodzice naszych uczniów z Przylesia i Obórek oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Liderki” Przylesie, którzy w zaledwie kilka dni nagłośnili akcję i przeprowadzili zbiórkę. Udało się. Przed samymi świętami do Fundacji dotarła wielka przesyłka z najpotrzebniejszymi rzeczami.

  Chciałam gorąco podziękować wszystkim rodzicom i uczniom biorącym udział w tegorocznej zbiórce, Paniom pomysłodawczyniom oraz paniom Liderkom z KGW. Dodatkowe podziękowania dla klasy 7 za piękne plakaty.