Rok 2016/2017

 • Mała Szkoła – Wielki Patron

  • 13 sierpnia 2018

  Dnia 17 października w Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przylesiu obchodziliśmy po raz pierwszy Święto Patrona Szkoły, Świętego Jana Pawła II. Nic więc dziwnego, że tegorocznym obchodom towarzyszyła podniosła atmosfera.
  O godz. 8.00 uczniowie, Pani Dyrektor, grono pedagogiczne i rodzice udali się do miejscowego kościoła, by uczestniczyć we Mszy Świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Dariusz Kużawa. Następnie pochód, na czele ze sztandarem Szkoły, udał się przed tablicę pamiątkowa , gdzie zapalono znicz.
  Kolejnym punktem obchodów Święta Patrona Szkoły była uroczysta akademia, której przygotowaniem zajęli się uczniowie klas IV i V pod opieką katechetki Pani Katarzyny Wiatrowskiej. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki poświęcone Janowi Pawłowi II oraz przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Wielkiego Patrona. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Barki”, ulubionej piosenki Papieża-Polaka. Pięknie zagrał ją na flecie najmłodszy uczestnik akademii, wychowanek przedszkola, Wiktor Kloc.
  Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie, podzieleni na dwie grupy udali się do klas na spotkanie z zaproszonymi gośćmi – Siostrami Szensztackimi. W czasie zajęć dzieci poznawały sylwetki świętych i błogosławionych, brały udział w konkursach i zabawach, uczyły się nowych piosenek religijnych. Na pożegnanie otrzymały od Sióstr pamiątkowe obrazki i różańce.
  Obchody Święta Patrona Szkoły zakończyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Panią Małgorzatę Wołowicz, przewodniczącą Rady Rodziców.

  Opracowanie: /Katarzyna Wiatrowska/