Rok 2018/2019

 • Maleńka miłość …

  • 4 stycznia 2019

  Jasełka od wielu lat wpisane są w kalendarz uroczystości organizowanych w PZPS w Przylesiu.

  Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowywały przedstawienie. Przepiękna scenografia w wykonaniu P. Ewy W. nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. 

  Historia narodzin Pana Jezusa została osadzona w czasach współczesnych. Główni bohaterowie jasełek to Maryja i Józef, a zamiast tradycyjnych pasterzy i mędrców wystąpili sportowcy, hotelarze, współczesne dziewczęta i bezdomni, wszyscy szukający sensu życia. Każdy z nich odnalazł go w sobie, przyjmując narodzone dobro. To była bardzo mądra i głęboka część artystyczna, skłaniała do refleksji i zatrzymania się na chwilę w tym, „zabieganym” świecie. Uczniowie klas 4-7 starali się przekonać zgromadzoną widownię co jest istotą Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez zespół dziewcząt. 

  Na zakończenie Pani dyrektor Marzena K. podziękowała młodym artystom za przygotowanie wyjątkowych jasełek, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

  Jasełka dla Rodziców uczniowie odegrają 15 stycznia 2019, godz. 16.00

  Serdecznie zapraszamy