Rok 2017/2018

 • ,,Mali czytelnicy”

  • 28 marca 2018

  Żeby być aktywnym uczestnikiem kultury czytelniczej będąc dorosłym, należy czytać jako dziecko. Ważne, aby dziecko miało dostęp do dobrych książek oraz dobrych wzorców. Książki pozwalają oderwać się od zwyczajności i codzienności ograniczonej miejscem i czasem. U młodszych i najmłodszych dzieci obserwujemy naturalną potrzebę obcowania z książką. W ten sposób rodzi się i kształtuje przyszły czytelnik. Nie można tego przegapić, nie można o tym zapomnieć ani zmarnować.
  23 stycznia 2018 roku przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przylesiu udały się do Publicznej Biblioteki w Przylesiu. Pani Barbara Marecik- bibliotekarka przygotowała bardzo ciekawe zajęcia o tematyce zimowej. Dzieci wysłuchały wierszy pt.,, Zła zima” Marii Konopnickiej, ,, Ptaszek w gościnie” Stanisława Jachowicza oraz opowiadania ,, Zagubiona zima” Kamila Polaka. Rozwiązały zimowe zagadki, pokolorowały zimowe obrazki, które pozostały w bibliotecznej galerii. Na koniec spotkania Jakub Stabrawa przedszkolak przeczytał bajkę pt.,, O dobrych i złych zwierzętach” , którą wspólnie ułożyły dzieci na zajęciach.
  Nie przeszkadzajmy dzieciom czytać, sami czytajmy dzieciom i czytajmy wspólnie z dziećmi. Dajmy się uwieść bajkom, baśniom, wierszykom…

  Dziękujemy Pani Barbarze Marecik za pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz za mile spędzony czas w czasie ferii zimowych.

  Opracowała: Helena Romanowicz