Rok 2021/2022

 • Nauczycielu, dostrzegam cię i… dziękuję

  • 15 października 2021

  W przeddzień obchodów Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas czwartej i piątej PZSP w Przylesiu, uczcili ten wyjątkowy dzień przygotowując apel dla całej społeczności szkolnej.
  W obecności kolegów i koleżanek z oddziałów szkolnych i przedszkolnych, przybliżyli nieco pracę współczesnych nauczycieli. Z przymrużeniem oka opowiedzieli o zmaganiach polonistów, matematyków, czy biologów. Nie zabrakło kartkówek, ściągania, lekcji w języku angielskim, ale i akcentu muzycznego.
  Uczniowie w krótkim programie artystycznym, znaleźli także miejsce na refleksję, o tym, jak często zapominamy o słowie „dziękuję”, wobec ogromu pracy nauczycieli, ale także, że uczeń to jeszcze dziecko, pełne energii i potrzeby akceptacji, takim, jakie jest. Nie zapominajmy o tym.
  Dziś pragniemy złożyć życzenia zdrowia, szczęścia oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi.
  Właściwie Dzień Edukacji Narodowej to święto nas wszystkich!