Rok 2023/2024

 • „Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość”

  • 6 maja 2024

  Pod takim hasłem, tuż przed długim weekendem majowym, odbyły się w naszej szkole warsztaty z członkami Stowarzyszenia Abstynenta TAMA. Tematem warsztatów były różne aspekty uzależnienia. Konsekwencje i skutki tego ryzykownego, wymykającego się spod kontroli zachowania.

  Uczniowie klas 4-7 mogli przekonać się, za pomocą specjalnych okularów, jak działa człowiek pod wpływem alkoholu. Dowiedzieliśmy się czym jest uzależnienie, jakie są jego przykłady, co myśli osoba uzależniona, co wpływa na powstawanie uzależnienia.

  Z pewnością najciekawszą częścią spotkania były historie przybyłych gości, dotyczące ich procesu trzeźwienia, niejednokrotnie ich świadectwa wstrząsnęły dziećmi i młodzieżą. Głównym celem spotkania było propagowanie idei trzeźwości, profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom.

  Cieszymy się, że osoby ze Stowarzyszenia dzielą się swoim doświadczeniem, wpierając innych i pomagając im wrócić do normalnego życia, a naszą młodzież uświadamiają o destrukcyjnym wpływie nie tylko alkoholu, ale również narkotyków, tytoniu, gier komputerowych i telefonów komórkowych.

  Tekst: Anna Nowacka
  Fot.: Grzegorz Galant