Rok 2022/2023

 • O ZDROWIE TRZEBA DBAĆ …

  • 6 października 2022

  Miesiąc październik w przedszkolu rozpoczęliśmy edukacją o zdrowiu. Do tematu: “Jak o zdrowie trzeba dbać” wprowadziły dzieci panie wychowawczynie a więcej informacji udzielił nasz specjalny gość pani pielęgniarka Krystyna Zawada. Pani Krystyna wyjaśniła również, co oznacza słowo “zdrowie”, opowiedziała o emocjach, gdy jesteśmy zdrowi a gdy chorzy. W podziękowaniu za edukację przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce dyplom. Następnie dzieci obejrzały edukacyjną bajkę o zdrowiu pt.: “Choroba idź sobie!! Zdrowie i higiena dla dzieci”. Pani Asia wprowadziła maluszki w zabawę, w której to dzieci mając odpowiednie wyposażenie, naśladowały rolę doktora oraz dentystę. Dzieci rewelacyjnie wcieliły się w swoje role. Natomiast pani Ewa przeprowadziła zajęcia ze starszakami, organizując dla nich sensoryczną ścieżkę zdrowia. Na zakończenie dnia dzieci wykazały się super wiedzą o zdrowiu.

  “ODA DO ZDROWIA”
  Zdrowie! Tyś najważniejsze w świecie,
  Jakże Cię trzeba cenić…
  Ten tylko się dowie, kto Cię stracił…

  Opracowała:
  Joanna Straub