Rok 2017/2018

  • Odkrywcy sekretów nauki – język angielski

    • 18 czerwca 2018

    Wraz z końcem maja zakończyły się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego dla klas 4 i 5 w ramach projektu „Odkrywcy sekretów nauki”. Przez trzy miesiące spotykaliśmy się na zajęciach, których tematem przewodnim było czytanie książek w oryginale. Na początku wykonaliśmy plakaty dotyczące zasad panujących w bibliotece oraz zasad korzystania z książek. Nasze prace można było podziwiać w bibliotece w Przylesiu. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy ciekawą stronę internetową Oxford Owl Library czyli tzw. Wirtualną czytelnię. Po zalogowaniu się mieliśmy dostęp do ogromnej liczby książek podzielonych wg stopnia trudności. Oczywiście dobieraliśmy książki do czytanie zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Książki mogliśmy czytać, słuchać lektora i powtarzać po nim wyrazy i zdania. Nauczyliśmy się korzystać przy czytaniu ze słownika polsko – angielskiego online.
    Byliśmy także z wizytą w bibliotece w Przylesiu. Tam mieliśmy okazję obejrzeć różne słowniki, a także książki w języku angielskim. Nauczyliśmy się wielu słów i zwrotów przydatnych w bibliotece, ale przede wszystkim zrozumieliśmy, że nauka języka angielskiego połączona z czytaniem książek (nawet w formie cyfrowej) może być i przyjemna i pożyteczna.

    Wszystkim zainteresowanym polecamy stronę https://www.oxfordowl.co.uk/. Miłego czytania ☺