Rok 2022/2023

 • OWADY, PAJĄKI I INNE MALUTKIE CUDA …☺

  • 14 kwietnia 2023

  W dniu 12 kwietnia przedszkolaki miały przyjemność poznać Panią Małgorzatę Więckowicz-Żyła, która świetnie poprowadziła warsztaty przyrodnicze nt.”Gatunki chronione. Owady, pająki i inne malutkie cuda natury”, w ramach projektu “Dobre bo lokalne 2”, realizowane przez Brzesko-Oławską Wieś Historyczną.
  Podczas tych warsztatów dzieciaczki poznały: małe organizmy, owady, pajęczaki oraz ich cykl rozwojowy, budowę i inne ciekawostki. Dzieci miały również możliwość zobaczenia budowę skrzydełka motyla pod mikroskopem, uczestniczyły w mini kursie rysowania owadów oraz bezpiecznego wynoszenia pająka z pomieszczenia na podwórko.
  Następnie, przedszkolaki ozdobiły własnoręcznie torby, rysując: poznane małe stworzenia, co sprawiło im fascynującą i twórczą zabawę.

   Wychowawcy:
  Joanna Straub, Ewa Hodór