Rok 2019/2020

 • PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ

  • 22 października 2019

  4 października 2019r. odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość. Nasza ośmioosobowa gromadka pierwszaków dołączyła do społeczności uczniowskiej. Uroczyste ślubowanie poprzedziły krótkie występy artystyczne najmłodszej klasy przy ogromnym wsparciu najstarszej klasy. Pierwszaczki udowodniły, że pięknie śpiewają, recytują wiersze, i że wiedzą, czym jest ślubowanie. Następnie wychowawczyni klasy 1, pani Agnieszka Mańka – Nowak odczytała tekst ślubowania:

  Ślubuję być dobrym Polakiem,
  dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
  Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,
  jak dla niej pracować, kiedy urosnę!
  Będę się starać być dobrym kolegą,
  swym zachowaniem i nauką
  sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

  Po ślubowaniu tradycyjnie ołówkiem pasowano pierwszaczki na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przylesiu. Następnie mali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki od swoich rodziców. Ten dzień zapamiętamy na długo. Tak nas mało, ale wiele razem zdziałamy dla naszej klasy i szkoły.