Rok 2011/2012

 • Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

  • 5 marca 2018

  „Wszyscy pięknie dziś ubrani,
  Uśmiechnięci, uczesani.
  Dzień ten w sercach nam zostanie,
  Bo dziś mamy pasowanie”.

  25 października po raz pierwszy w historii naszego przedszkola odbyła się podwójna uroczystość pasowania: grupa maluchów została oficjalnie pasowana na przedszkolaka a grupa 5-6 latków przystąpiła do pasowania na starszaka.
  Obie grupy zaprezentowały zgromadzonym na sali gościom swój program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca. Nie zabrakło w nim elementów ekologicznych związanych z programem realizowanym w przedszkolu pt. „Aby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”.
  Po ślubowaniu Pani Dyrektor Marzena Kamińska pasowała przedszkolaków wielkim ołówkiem.
  Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki od rodziców.
  Występy przedszkolaków gorąco oklaskiwali zaproszeni goście, wśród których oprócz rodziców i Pani Dyrektor byli również sołtys wsi Obórki Pani K. Medyński oraz radne : Pani K. Guszpit i A. Liszka. Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek, który dla dzieci składał się głównie z różnego rodzaju owocowych smakołyków.

  Tekst: /E.W./