Rok 2011/2012

• Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

• 5 marca 2018

„Wszyscy pięknie dziś ubrani,
    Uśmiechnięci, uczesani.
    Dzień ten w sercach nam zostanie,
    Bo dziś mamy pasowanie”.

25 października po raz pierwszy w historii naszego przedszkola odbyła się podwójna uroczystość pasowania: grupa maluchów została oficjalnie pasowana na przedszkolaka a grupa 5-6 latków przystąpiła do pasowania na starszaka.
    Obie grupy zaprezentowały zgromadzonym na sali gościom swój program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca. Nie zabrakło w nim elementów ekologicznych związanych z programem realizowanym w przedszkolu pt. „Aby zdrowym być trzeba zdrowo żyć”.
    Po ślubowaniu Pani Dyrektor Marzena Kamińska pasowała przedszkolaków wielkim ołówkiem.
    Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i niespodzianki od rodziców.
    Występy przedszkolaków gorąco oklaskiwali zaproszeni goście, wśród których oprócz rodziców i Pani Dyrektor byli również sołtys wsi Obórki Pani K. Medyński oraz radne : Pani K. Guszpit i A. Liszka. Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek, który dla dzieci składał się głównie z różnego rodzaju owocowych smakołyków.

Tekst: /E.W./