Rok 2009/2010

• 23 lutego 2018

„Witaj szkoło” … tymi słowami piosenki dnia 27 października rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia klasy I w obecności Pani Dyrektor, nauczycieli, rodziców i pozostałych uczniów.
    Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego przygotowanego przez wychowawczynię Jadwigę Jędrzejczyk oraz uczniów klasy pierwszej, w trakcie którego główni bohaterowie złożyli ślubowanie na flagę narodową.

Ślubuję być dobrym Polakiem
    Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
    Przyrzekam uczyć się pilnie,
    szanować wszystkich, którzy pracują w szkole.
    Będę starał się być dobrym kolegą,
    przyjacielem zwierząt i roślin.
    Chcę swym zachowaniem i nauką
    sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie zostali pasowani na prawowitych uczniów Publicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przylesiu.
    Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy, od rodziców „kuferki obfitości”, a od klasy VI kalkulatory.
    Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom za wszelką pomoc przy organizacji uroczystości.

W poczet uczniów zostały wpisane następujące dzieci:

1. Bednarczyk Nicole
    2. Bogacki Daniel