Rok 2018/2019

• PASOWANIE NA UCZNIA

• 22 października 2018

Dnia 12 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy 1. Po części artystycznej – pomyślnie zdanym „egzaminie” z zakresu wiedzy polonistycznej, matematycznej, patriotycznej oraz wiedzy o ruchu drogowym dzieci dostąpiły zaszczytu ślubowania:

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”

Po ślubowaniu nastąpił kolejny bardzo uroczysty moment pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przylesiu, a dokonała tego osobiście Pani Dyrektor – Marzena Kamińska. Do społeczności szkolnej dołączyli:

Wiktoria Stężalska
    Oliwia Pękala
    Anna Skobel
    Wojciech Grabny
    Alan Kozoświst
    Mikołaj Matyśkiewicz
    Borys Tymczyszyn

Po części oficjalnej dzieci czekała miła niespodzianka – prezenty od Rodziców tzw. Rożki Obfitości, upominki od starszych kolegów oraz piękne dyplomy od wychowawcy i Rady Rodziców. Po „sesji” zdjęciowej upamiętniającej to piękne wydarzenie, uczniowie klasy 1, rodzice oraz zaproszeni goście przeszli do gabinetu klasy I na słodki poczęstunek. Dzień ten na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych.