Rok 2018/2019

 • PASOWANIE NA UCZNIA

  • 22 października 2018

  Dnia 12 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy 1. Po części artystycznej – pomyślnie zdanym „egzaminie” z zakresu wiedzy polonistycznej, matematycznej, patriotycznej oraz wiedzy o ruchu drogowym dzieci dostąpiły zaszczytu ślubowania:

  „Ślubuję być dobrym Polakiem,  dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.  Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,  jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.  Będę się starać być dobrym kolegą.  Swym zachowaniem i nauką  sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. ”

  Po ślubowaniu nastąpił kolejny bardzo uroczysty moment pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przylesiu, a dokonała tego osobiście Pani Dyrektor – Marzena Kamińska. Do społeczności szkolnej dołączyli:

  Wiktoria Stężalska
  Oliwia Pękala
  Anna Skobel
  Wojciech Grabny
  Alan Kozoświst
  Mikołaj Matyśkiewicz
  Borys Tymczyszyn

  Po części oficjalnej dzieci czekała miła niespodzianka – prezenty od Rodziców tzw. Rożki Obfitości, upominki od starszych kolegów oraz piękne dyplomy od wychowawcy i Rady Rodziców. Po „sesji” zdjęciowej upamiętniającej to piękne wydarzenie, uczniowie klasy 1, rodzice oraz zaproszeni goście przeszli do gabinetu klasy I na słodki poczęstunek. Dzień ten na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych.