Rok 2017/2018

 • Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

  • 14 marca 2018

  16 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej połączone ze Świętem Edukacji Narodowej.
  Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną „Witajcie w Szkołolandii”. Pokonując Krainy: Recytacji, Spiewu i Tańca, Geograficzno – Przyrodniczą, Ruchu Drogowego oraz Krainę Grzeczności – zdali egzamin na pierwszoklasistów CELUJĄCO! Następnie złożyli uroczyste ślubowanie obiecując „nienaganne zachowanie”. Kolejną atrakcją uroczystości było Pasowanie na Ucznia dokonane gigantycznym ołówkiem króla Ołówkosa przez Panią Dyrektor Marzenę Kamińską.
  Po części artystycznej nastąpiła część mniej oficjalna, ale niezwykle atrakcyjna dla najmłodszej braci uczniowskiej – wręczenie dyplomów, legitymacji szkolnych, „rożków obfitości”, prezentów od uczniów klasy VI oraz słodkości od zaproszonych gości – Pani Wandy Galant, Agnieszki Kadłubowskiej, Ewy Hodór oraz Pana Jerzego Tokarczyka.
  Na zakończenie uroczystego apelu wystąpili uczniowie klasy V, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Następnie uczniowie klasy I razem z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do swojego gabinetu na słodki poczęstunek.

  Do braci uczniowskiej naszej szkoły dołączyli dziś:

  Wojtuś Baca,
  Michałek Boratyński,
  Martynka Durmaj,
  Ola Kamińska,
  Karina Kamińska,
  Wiktor Kloc,
  Emilka Rzońca,
  Jagoda Sinkowska,
  Natalia, Solska
  Piotruś Stężalski.

  Tekst i zdjęcia: /Izabela Dróbka/