Rok 2022/2023

 • Pierwsza pomoc przedmedyczna może uratować życie

  • 6 września 2022

  Wrzesień, to powrót do szkoły, a co za tym idzie, powrót do ważnej kwestii, jakim jest bezpieczeństwo naszych dzieci.

  To właśnie w trosce o nie, cały personel naszego Zespołu, przeszedł kolejny raz kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

  W myśl zasady – Dobrze wykwalifikowany pracownik to taki, który pomoże również w sytuacji zagrażającej życiu – wszyscy pracownicy uczestniczyli w kursie, który obejmował część teoretyczną, ale także, bardzo ważną, jeśli nie najbardziej pożądaną, część praktyczną. Mieliśmy możliwość odświeżyć wiadomości na temat RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej), omówiliśmy także zasady zachowania w czasie złamań, zakrztuszeń, oparzeń, czy ataków epileptycznych.

  Wszyscy uczestnicy brali udział w ćwiczeniach „na manekinie” (tzw. Ani), ale również na żywym materiale. Wiedza prowadzącego – pana Andrzeja Wojnarowskiego, była nieoceniona.

  Tego typu kursy nie tylko zwiększają kwalifikacje zawodowe, ale wzrasta również pewność siebie, by w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, szybko i prawidłowo zareagować, wykonując podstawowe czynności, do czasu przyjazdu jednostki ratownictwa medycznego.

  Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej może uratować życie…

  Anna Nowacka