Rok 2021/2022

  • PIEŚNI I WIERSZE DLA NIEPODLEGŁEJ czyli Święto Niepodległości w naszej szkole

    • 19 listopada 2021

    Uroczyste świętowanie tej ważnej w sercu każdego Polaka daty rozpoczęliśmy 10 listopada biorąc udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy wspólnie hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. 15 listopada odbyła się uroczystość szkolna, którą przygotowały klasy 3 i 8 wraz ze swoją wychowawczynią. Ponownie zabrzmiał hymn Polski, a wszyscy uczniowie i przedszkolaki z dumą odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie obejrzeliśmy prezentację wokalno –  taneczną przygotowaną przez przedszkolaków. Po niej wysłuchaliśmy pięknych wierszy recytowanych przez uczniów klasy 3 i 8. Wiele emocji wzbudziła piosenka klasy 3,4 i 5 pt. „Co to jest niepodległość”. Przy jej dźwiękach mogliśmy oglądać wzruszającą prezentację multimedialną na temat losów Polski od momentu odzyskania niepodległości aż do współczesności. Niewątpliwą niespodzianką dla wszystkich był występ naszych nauczycielek, Pani Agnieszki Mańki – Nowak i Pani Anny Nowackiej, które zaprezentowały pieśń patriotyczną pt. „O mój rozmarynie”.

    Tego dnia po raz kolejny pokazaliśmy ogromne zaangażowanie uczniów w życie szkoły, owocną współpracę szkoły i przedszkola, a także współdziałanie całego Grona Pedagogicznego naszej szkoły. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że choć jesteśmy niewielką szkołą to działając razem realizujemy wszystkie założone cele.