Rok 2017/2018

 • „Policjant w przedszkolu”

  • 25 września 2018

  Od pierwszego dnia w przedszkolu dzieci wdrażane są do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Przedszkolak uczy się jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umie o nią poprosić oraz orientuje się w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Ta edukacja dla bezpieczeństwa odbywa się zarówno w przedszkolu jaki i w domu . Bardzo duża pomoc w w/w edukacji to współpraca z policjantem.
  20 września 2018roku przedszkolaki miały spotkanie z Panem Arturem Filipiak – policjant. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały prezentację dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia prze jezdnię. Przedszkolaki wypowiadały się na temat złego zachowania użytkowników drogi. Doskonale zapamietały numery alarmowe, wiedzą gdzie można przejść przez jezdnię i na jakim świetle. Każdy przedszkolak uczestniczący w spotkaniu otrzymał kolorowankę o bezpieczeństwie na drodze.
  Dziękujemy Panu , że znalazł czas i odwiedził nasze przedszkole. Wszystkim policjantom życzymy dużo spokoju w codziennej i tak odpowiedzialnej pracy.

  Opracowała: Helena Romanowicz