Rok 2021/2022

 • POŻEGNANIE KLASY 8 W PZSP W PRZYLESIU

  • 5 lipca 2022

  Dnia 24 czerwca 2022 roku w Publicznym Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Przylesiu miała miejsce niezwykle wzruszająca uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022, wręczenia świadectw i pożegnania klasy 8. Spektakl pt. „To były piękne dni” w wykonaniu najstarszych uczniów przygotowany został p. Agnieszkę Mańkę – Nowak, która była wychowawczynią odchodzącej klasy przez OSIEM lat. Osiem wspólnych, niesamowitych lat zostało opowiedziane w formie prezentacji zdjęć począwszy od tych najwcześniejszych lat edukacji wczesnoszkolnej aż po wspólną klasową wycieczkę do Szklarskiej Poręby na pożegnanie szkoły. Ta fotopodróż okraszona pięknymi melodiami wywołała ogrom wzruszeń zarówno wśród nauczycieli, rodziców ale przede wszystkim wśród ósmoklasistów. Po części artystycznej uroczystości, przemówieniach i podziękowaniach zostały wręczone nagrody książkowe dla uczniów wyróżniających się w nauce. I wreszcie moment najważniejszy: wręczenie świadectw ukończenia szkoły podstawowej. Zuzanna Sidorowicz i Karol Bucma otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a Karol za najwyższą średnią ocen i wzorowe zachowanie otrzymał stypendium naukowe, nagrodę książkową ufundowaną przez Wójt Gminy Olszanka, p. Anetę Rabczewską oraz Statuetkę dla Najlepszego Absolwenta, którą wręczyła Dyrektor szkoły, Pani Marzena Kamińska.
  Moja Kochana Klaso 8! Otrzymałam od Was wiele pięknych słów podziękowań. Teraz ja chciałabym podziękować Wam za ten wspólny czas ośmioletniej edukacji, który minął w oka mgnieniu. Mam wrażenie, że zaledwie wczoraj zaczynaliście przygodę z edukacją wczesnoszkolną. Teraz jesteście wrażliwymi, otwartymi i serdecznymi młodymi ludźmi, choć tak różni, mający różne pasje, uzdolnienia, cechu charakteru to jednak bardzo lojalni wobec siebie i koleżeńscy.
  Zuza, Madzia, Filip, Adam, Mati, Misiek, Maniek, Karol – jestem z Was bardzo dumna i bardzo mocno trzymam za was kciuki. Powodzenia w nowej szkole.

  – Wasza Wychowawczyni.