Rok 2015/2016

 • Poznajemy pracę lekarza

  • 30 sierpnia 2018

  Kolejne spotkanie w ramach spotkań promujących zdrowie odbyło się 3 listopada z doktor Marią Łojewską. Pani doktor przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat czynników warunkujących zdrowie czyli gimnastyka, ruch na świeżym powietrzu, dieta, higiena. Przedszkolaki wykazały się znajomością piramidy żywienia. Wypowiadały się na temat zdrowego trybu życia. Pani doktor sprawdziła umiejętności dzieci przeprowadzając krótki test.
  A oto niektóre z pytań:
  – od czego zależy sposób ubierania się?
  – wymień cztery przedmioty potrzebne do utrzymania czystości ciała?
  – co należy zrobić podczas kichania?
  – co to jest sport?
  Po tym spotkaniu na pewno wzrosło zaciekawienie zawodem lekarza.

  Pani doktor Marii Łojewskiej
  serdecznie dziękujemy.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/