Rok 2023/2024

  • PRZEDSZKOLNA PRZYGODA W O!POLE

    • 15 maja 2024

    Przedszkolaki 9 maja 2024r. uczestniczyły w wycieczce do Lipowej k. Opola jest tam rodzinny park rozrywki zwany O!Pole. Wielka radość towarzyszyła dzieciom w tym dniu. Podjechał złoty autobus i zawiózł przedszkolaki do parku rozrywki gdzie na nich czekał Elf Aria, który się nimi zaopiekował podczas pobytu. Dzieci poczęstowano rogalikiem i radośnie wyruszyły na zabawę po krętym labiryncie gdzie zapoznały się z czarownicami ,,Klekotką”, ,,Glutką”, ,,Błoskotką”. Następnie dzieci brały udział w grze terenowej, która zaprowadziła ich do śladów dżdżownicy Amelki. Podczas spaceru trafiły do domku ,, Zielnik” na warsztaty przyrodnicze- sadziły słoneczniki. Idąc dalej śladami przyrody zapoznały się z owcami bernejskimi i odważnie ich karmiły owsem i marchewką. W przerwie ekscytującej zabawy poczęstowano dzieci magicznym lodowym napojem. Spragnione przedszkolaki dalszej zabawy wyruszyli na ścieżkę drzew po której uczyli się ich rozpoznawania. Zwieńczeniem tego było wykonanie pracy plastycznej drzewa z naturalnych surowców ( igieł, liści, trocin). Tymi pracami upiększyliśmy naszą przedszkolną gazetkę. Nie mogło zabraknąć również swobodnej zabawy dla dzieci, które maksymalnie wykorzystały sprzęt, który znajdował się na terenie parku rozrywki (dmuchańce, skakańce, plac zabaw).
    To był dzień pełen emocji, dobrych wrażeń, radości, uśmiechu, nauki. W powrotnej drodze niektórym dzieciom przymknęło się oko ze zmęczenia.

    Dziękujemy bardzo organizatorom – rodzicom za pięknie spęczony czas w gronie przedszkolnej drużyny.