Rok 2016/2017

 • Przyszła do nas Wielkanoc

  • 21 sierpnia 2018

  Wiosna przynosi nadzieję na nowe życie, a Wielkanoc to najradośniejsze święto – zarówno w kościelnym roku liturgicznym jak i w obrzędowym kalendarzu wsi polskiej. Podtrzymywanie tradycji to jedno z wielu zadań w pracy Publicznego Przedszkola w Przylesiu. Na Niedzielę Palmową dzieci wraz z paniami i z zaproszonym gościem panią Moniką Durmaj przygotowały palmy, a 11 kwietnia zajęły się świątecznymi wypiekami. Tym razem piekły babeczki. Bardzo pomocnym urządzeniem był mikser. Dzieci doskonale wiedzą, że z urządzeń elektrycznych mogą korzystać tylko pod opieką dorosłych. Upieczone babeczki przedszkolaki udekorowały lukrem, kolorowymi cukiereczkami, pisakami. Na wielkanocnym stole króluje jajko, a więc 12 kwietnia dzieci przygotowały pisanki wykorzystując barwniki, naklejki, pisaki. Własnoręcznie wykonane palmy, babeczki, pisanki długo zostaną w pamięci, a przy okazji te dzieła upiększą wielkanocne stoły. A teraz pora na życzenia. Przedszkolaki zaprosiły Panią Dyrektor Marzenę Kamińska i złożyły świąteczne życzenia, zaśpiewały piosenki.

  „Mały baranek ma żółte różki.
  Mieszka w koszyczku obok wydmuszki.
  Dzwoneczkiem dziś dzwoni,
  małym oczkiem mruga.
  Wszystkim życzy
  wesołego Alleluja!”.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz Ewa Hodór/