Rok 2017/2018

  • Ratujmy naszą Ziemię

    • 2 maja 2018

    Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w Stanach Zjednoczonych w dniu 22 kwietnia 1970 r. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu środowiska naturalnego. W tym dniu ludzie całego świata zastanawiają się, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek. Jakie są tego skutki i jak to można zmienić. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. 20 kwietnia 2018 roku przedszkolaki w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu zaopatrzeni w rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli na ratunek Ziemi. Na początku zajęć dzieci wypowiadały się na temat ,, Dlaczego sprzątamy plac ?”. Po podaniu argumentów przedszkolaki podały propozycję działań i zabrały się do pracy. Mali przyjaciele przyrody byli dumni z dobrze wykonanej pracy. ,, Nie jestem zielony w temacie ochrony środowiska”. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały odznaki ekologa.

    Opracowała: Ewa Hodór