Rok 2015/2016

 • Rozpoczynamy akcję „Czytamy dzieciom”

  • 28 sierpnia 2018

  Wczesny okres życia dziecka to fundament jego dalszego rozwoju. Niezwykle ważnym elementem w tym rozwoju jest czytanie. Istnieje niezawodny sposób, żeby dzieci stały się zapalonymi czytelnikami. To my, dorośli musimy przez wiele lat być dla nich przykładem i towarzyszami w czytaniu. Zachęcajmy dzieci do czytania, bo dzieci, którym się czyta, stają się mądrzejsze, empatyczne i spokojniejsze. 2 października rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu akcję „Czytamy dzieciom”.
  Naszym pierwszym gościem była Pani Dyrektor Marzena Kamińska, która przeczytała przedszkolakom bajkę „Wilk i siedmioro koźlątek”. Dzieci w wielkim skupieniu wysłuchały bajeczki, a po jej przeczytaniu rozpoczęła się gorąca dyskusja. Okazało się, że dzieci doskonale znają problem i jednomyślnie stwierdziły, że nieznajomym nie wolno otwierać drzwi. Bajeczki ze „Złotej Encyklopedii Bajek” przeczytała dzieciom mama Mateusza, Pani Małgosia Marek, a bajkę „O Dzielnym Krawczyku” zaprezentowała Pani Kasia Rachwalska, mama Kacpra. Bajkę o Kubusiu Puchatku przeczytała przedszkolakom ich starsza koleżanka ze szkoły, Marysia Eliasz. Opowiedziała także o swoim własnym spotkaniu z książką.
  Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/