Rok 2021/2022

 • RUSZYŁ KLUB POŻERACZY LITER W KLASIE TRZECIEJ

  • 30 września 2021

  Obiecuję i przysięgam
  na ciasteczka ciotki Józi:
  pożrę każdą dobrą książkę
  choćbym nie miał zębów w buzi!
  Połknę wiersze i komiksy,
  bajki, mity, opowieści…
  Schrupię tyle różnych liter,
  ile tylko głowa zmieści.

  Tymi słowami zapoczątkowaliśmy w klasie 3 Klasowy Klub Pożeraczy Liter – w ramach prowadzonej przez wychowawczynię innowacji pedagogicznej „Przygoda z książeczką – aktywizacja edukacji czytelniczej w edukacji wczesnoszkolnej” i w oparciu o popularny kiedyś projekt organizowanego przez wyd. Nowa Era i czasopismo dla dzieci „Świerszczyk”.

  Głównym celem Klubu jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej klasy, zapoznanie uczniów z bogactwem literatury dla dzieci, wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku obcowania z książką lub czasopismem
  rozwijanie u dzieci sprawności językowych, twórczego myślenia i wyobraźni oraz wspieranie rodziców w zachęcaniu i motywowaniu uczniów do czytania książek w dobie wirtualnej rzeczywistości.

  Klub uroczyście otworzyła Pani Anna Nowacka, która nie tylko uczy w szkole języka polskiego, ale też prowadzi naszą szkolną bibliotekę. Pani Ania przyniosła ze sobą wiele ciekawych książek i opowiedziała nam, jak ważne i wspaniałe jest czytanie od najmłodszych lat. My ze swojej strony obiecaliśmy Pani , że często będziemy zaglądać do biblioteki i wypożyczać ciekawe książeczki. Bo jak mawia sam Świerszczyk „Czytanie dobrze działą na rozum i chroni od kataru” 😉

  /AM-N/