Rok 2010/2011

 • Spektakl „Ten obcy”

  • 1 marca 2018

  3 lutego 2011 roku uczniowie klas: II, V i VI PZSP w Przylesiu pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do Brzegu, na spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza pod tytułem „Ten obcy” w adaptacji i reżyserii Marzeny Kucmer-Kołeńskiej.
  Spektakl rozpoczął się o 8:30. Na scenie ujrzeliśmy scenografię, która przeniosła nas na wyspę na rzece Młynówce, niedaleko wsi Olszyny. Ula, Pestka, Marian i Julek uznali wyspę za swoją własność i wytrwale strzegli swojej tajemnicy. Pewnego dnia na wyspie pojawił się jednak intruz. Tytułowy obcy – Zenek Wójcik – uciekł z domu od ojca, który go źle traktował i pił. Szukał wuja, aby z nim zamieszkać. Nie obyło się bez „wpadek”. Zenek zranił się w nogę, ukradł pieniądze. Jednak powoli arogancki, pewny siebie i niezbyt uczciwy chłopak zaczął wzbudzać sympatię bohaterów. Ofiarowali mu pomoc i dzięki nim odnalazł wuja.
  Sztuka okazała się interesująca i nikt nie zasnął. Mimo poważnego tematu, akcja toczyła się szybko, a bohaterowie zaprezentowali młodzieżowy styl i język. Dużą rolę odegrało także oświetlenie i ruch sceniczny aktorów. Sztuka zawierała najważniejsze wątki lektury Ireny Jurgielewiczowej „Ten Obcy”.

  Tekst: /Ewa Walaszek klasa 6/