Rok 2014/2015

 • Spotkanie ze sztuką

  • 13 sierpnia 2018

  W ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczniowie Publicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przylesiu zostali zaproszeni w dniu 16 września do Opola na niezwykłe spotkanie ze sztuką. W czasie zorganizowanego wyjazdu uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych, intrygujących warsztatach związanych ze sztuką teatralną. Dzieci brały udział w zajęciach poświęconych „Masce”, „Teatrowi przedmiotów” oraz „Lalkom” – elementom ściśle związanym z aktorem i sztuką teatralną. Uczniowie doskonale bawili się podczas warsztatów, brali w nich bardzo aktywny udział.
  Po zakończeniu zajęć uczniowie wraz ze swoimi opiekunami zostali zaproszeni na spektakl teatralny dla dzieci ” Psiakość 2 czyli Kostka została rzucona”. Przedstawienie to również wzbudziło wśród dzieci ogromne zainteresowanie, było okazją do bezpośredniego spotkania ze SZTUKĄ( aktorem , maską, rekwizytem) – powodem świetnej zabawy. Dzieci podziwiały grę aktorów, intrygującą scenografię oraz ciekawe rekwizyty.Po obejrzeniu spektaklu na dzieci czekał ciepły posiłek oraz słodki deserek.
  Po kilku godzinach niesamowitych doświadczeń doznanych zarówno na zajęciach warsztatowych jak i podczas oglądania spektaklu- dzieci wesołe i bardzo zadowolone powróciły szczęśliwie do swoich domów.
  Uczniowie oraz nauczyciele PZSP w Przylesiu gorąco dziękują organizatorom wyjazdu.

  Opracowanie: /I.Dróbka, E.Wolan/