Rok 2017/2018

 • Sto lat dla Babci i Dziadka

  • 28 marca 2018

  „Dzień Babci i Dziadka to jedna z ważniejszych dat.
  Damy Wam tyle całusów, ile macie lat.
  Złożymy tyle życzeń, ile płatków kwiaty mają.
  By zapewnić ze szczerością, że wnuczęta was bardzo kochają.”

   

  Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście, bo to właśnie oni mają dla dzieci więcej czasu niż rodzice. Wnuki za to kochają ich bez granic.
  W dniu 2 lutego 2018 r. w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości w roku – Dzień Babci i Dziadka.
  Na ten dzień przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Swoim występem wzbudziły zachwyt publiczności. Pięknie zaprezentowały się w inscenizacji „Jaś i Małgosia inaczej”, gdzie wystąpiły wspólnie z babciami: Panią Krystyną Pieczarką – narratorem i Panią Barbarą Gołąb – w roli Baby – Jagi, która promowała zdrowy styl życia czyli gimnastykę oraz jedzenie warzyw i owoców. Goście obdarzyli aktorów wielkimi brawami. Wszystkim babciom i dziadkom przedszkolaki wręczyły przygotowane przez nich niespodzianki. Następnie wnuki zaprosiły Babcie i dziadków na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
  Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby być razem z nami. Wszystkim przybyłym gościom życzymy STO LAT w zdrowiu, szczęściu, radości i miłości najbliższych.

  Opracowała: Ewa Hodór