Rok 2021/2022

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  • 8 grudnia 2021

  25 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego wyjątkowego dnia, dzieci mogły przynieść ze sobą pluszowe misie, aby razem z nimi uczestniczyć w gimnastyce, w tańcach, w zabawach m.in. „Stary niedźwiedź”. Przedszkolaki, uważnie oglądały prezentację o historii powstania pluszowego misia, o wybranych najstarszych jak i najmłodszych postaciach (misiach) z bajek oraz o wybranych prawdziwych niedźwiadkach i bardzo ładnie odpowiadały na zadane pytania a także chętnie dzieliły się własnymi informacjami na temat innych misiów z bajek. Dzieci, zaangażowaniem wykonały prace plastyczne oraz rozwiązały zadania na liczebnikach, nawiązując do w/w dnia. Po ciężkiej pracy, przedszkolaczki zostały poczęstowane przepysznymi babeczkami, wykonanymi przez Panie Kamilę Marecik i Katarzynę Szwiec. Za co bardzo dziękujemy.
  W ciągu całego dnia w przedszkolu, dzieci wtulone we własne misie, mogły również obejrzeć bajki, takie jak: Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola a także Masza i Niedźwiedź, na podstawie, których przypomniały sobie zasady o dobrym zachowaniu oraz jak ważne jest być koleżeńskim.
  Na upamiętnienie owego dnia przedszkolaki nauczyły się wiersza „Miś”.

  Opracowała: Joanna Straub