Rok 2010/2011

  • Światowy Dzień Walki z Głodem

    • 26 lutego 2018

    Dnia 15 X 2010 r. uczniowie PZSP w Przylesiu, niemal w stu procentach członkowie SK PCK zorganizowali akcję pod hasłem „POMÓŻMY GŁODUJĄCYM DZIECIOM”
    Głównym celem tej akcji było zwrócenie uwagi na niezwykle istotny problem współczesnego świata – problem głodu oraz ogromnej liczby zgonów dzieci spowodowanych brakiem żywności (co sześć sekund umiera jedno dziecko). Akcja propagowała poszanowanie żywności oraz wody. Przebiegała w kilku etapach. W dniach 13-14 października uczniowie klas 1-6 wykonali plakaty tematycznie związane ze Światowym Dniem Walki z Głodem. Poza tym SK PCK zorganizowało licytację kalendarzyków PCK – cegiełek. Dnia 15 października uczniowie klas 4-6 przygotowali wspaniałe kolorowe i bardzo zdrowe kanapki, a następnie ugościli nimi wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. Sponsorem pieczywa był Pan Lipianin. Degustacja trwała niezwykle krótko , niespełna kilkanaście minut, a po 90 kanapkach pozostał jedynie miły zapach. W trakcie degustacji kanapek, zbierano do puszki PCK „drobne datki dla głodującej dziatwy”. Pieniążki zebrane podczas licytacji kalendarzyków oraz degustacji kanapek przekazano do ZR PCK w Brzegu z przeznaczeniem dla potrzebujących głodujących dzieci. Akcja wzbudziła wśród wszystkich uczniów ogromny aplauz i choć była zorganizowana niezwykle spontanicznie, przyniosła nieoczekiwane efekty oraz satysfakcję z dobrze spełnionego obowiązku – „kropli w morzu potrzeb” wobec potrzebujących…

    Tekst: /E.W./