Rok 2016/2017

  • Święta tuż, tuż

    • 18 sierpnia 2018

    Już niedługo Święta Wielkanocne. To najważniejszy moment w rocznym cyklu liturgicznym. Okres bezpośrednio poprzedzający Wielkanoc rozpoczyna Niedziela Palmowa, zwana Niedzielą Kwietną, Wierzbną lub Różdżkową. W polskiej tradycji ewangeliczne palmy zastąpiły pięknie przybrane gałązki. Podtrzymywanie tradycji to jedno z wielu zadań w pracy Publicznego Przedszkola w Przylesiu. W tym celu 23 marca zaprosiliśmy Panią Monikę Durmaj, aby zaprezentowała sposoby wykonywania palmy. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy mając do wyboru kolorowe bibuły, gałązki bukszpan, bazie, kwiaty, kolorowe taśmy dekoracyjne, wstążeczki. Dzieci były bardzo dumne z wykonanych palm.
    Te zajęcia długo zostaną w pamięci, a przy okazji małe dzieła upiększą wielkanocne stoły.

    Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/