Rok 2011/2012

 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  • 13 marca 2018

  11 czerwca 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. W dyktandzie wzięło udział 14 uczniów.
  Tekst dyktanda:

  Józek przygotowuje się do testu sprawdzającego wiedzę z baśni. Z ostatniej kartkówki otrzymał ocenę niedostateczną. Nie wiedział, jak pisze się wyrazy: ząb, drzemka, chwała, rzeżucha, lżejszy. Wahał się długo, ale nie mógł sobie przypomnieć. To były nieprzyjemne chwile. Nie chciałby znów zawieść mamy. Teraz sumiennie przygotowuje się do klasówki o nieprawdopodobnych wydarzeniach w świecie baśni. Marzy o tym, że kiedyś stanie się tak odważny jak rycerz w lśniącej zbroi. Włoży hełm, dosiądzie rumaka i pomknie w dal, by uratować królewnę zamkniętą w wieży. Potem w ciężkiej walce zwycięży bestię ziejącą ogniem. W nagrodę otrzyma pół królestwa i ożeni się z piękną dziewczyną. Na razie jednak musi zejść na ziemię, bo nawet dobra wróżka mu nie pomoże. Na pewno nie napisze za niego sprawdzianu z języka polskiego. Ach, gdyby miał czarodziejską różdżkę!

  Mistrzem Ortografii
  w roku szkolnym 2011/2012 została uczennica klasy V,

  Karolina Kawałko.

  GRATULUJEMY!

  Tekst: /J.S./