Rok 2018/2019

 • Teatrzyk w przedszkolu

  • 29 kwietnia 2019

  1 kwietnia 2019r. w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu gościł Teatr Lalek Bajka z Starego Sącza. Tym razem przedstawili bajkę pt. ,,Kocmołuszek”.
  Celem bajki było promowanie zdrowego stylu życia, odżywiania się oraz higieny jamy ustnej i otoczenia. Bohaterami bajki byli: Kocmołuszek, Królewna, Książę, Lekarz, Ojciec Księcia, Mikroby, Witaminki, Śnieżka, Próchniczek, Anemia. Na chwilę dzieci przeniosły się w świat brudasów, w którym nie było pasty, szczoteczki, mydła. Mikroby, próchniczek i anemia zaatakowały Królestwo Brudasów. Nagle pojawiła się Śnieżka. Mieszkała w czyściutkim domu. Książę wreszcie się opamiętał. Sprowadził mydło, szczotkę, pastę , gąbkę i Wróżkę Czystości. Nagle znikły: aniemia, próchnica i brud!
  Przedszkolaki wiedzą, że aby zdrowym być trzeba zęby, ciało myć i oczywiście zdrowo się odżywiać. Precz z chipsami, colą, fast foodami, słodyczami. Dzieci przypomniały sobie zasady higienicznego trybu życia oraz zdrowego odżywiania.

  Opracowała: Ewa Hodór