Rok 2021/2022

 • TROSKA O BEZPIECZEŃSWO DZIECI NAJWAŻNIESZE

  • 8 listopada 2021

  W dniu 25 października 2021r.w Przedszkolu w Przylesiu odbyło się spotkanie z Panem policjantem.

  Przedszkolaki poznały rolę policjanta, jego obowiązki, mundur oraz do czego służą kajdanki. Przypomniały sobie numery alarmowe 997 i 112, a także sytuacje, w których numery te powinny być wykorzystane. Dowiedziały się również, jak zachować się w obecności nieznajomych, którzy chcą je czymś poczęstować, jak bezpiecznie podróżować samochodem, gdzie i kiedy można przejść przez drogę, którą stroną iść gdy nie ma chodnika, oraz jak zachować się w kontakcie z psem. Dzieci zadawały pytania dotyczące bezpieczeństwa. Atrakcją tego dnia był pokaz przez Pana policjanta, jak wygląda radiowóz i jego znaki szczególne, sygnały dźwiękowe oraz sygnały świetlne i w którym miejscu pojazdu przewozi się zatrzymanego.

  Na koniec dzieci wręczyły Panu policjantowi dyplom podziękowania a po powrocie do sali pokolorowały rysunki policjanta i radiowozu.

  Opracowała: Joanna Straub