Rok 2016/2017

 • W świecie bajek

  • 14 sierpnia 2018

  W Publicznym Przedszkolu w Przylesiu kontynuujemy akcję „Czytamy dzieciom”. Do akcji tej, tak jak i w ubiegłym roku, włączyli się rodzice, którzy są świadomi tego jak wielkie znaczenie ma to na rozwój zarówno umysłowy jak i emocjonalny dzieci. 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Szczególna to okazja, aby przybliżyć przedszkolakom bajki, których głównym bohaterem jest miś – postać ukochana przez dzieci na całym świecie. To bohater niezliczonych bajek.
  Sprostać temu zadaniu pomogła nam bibliotekarka Pani Barbara Marecik. Przeczytała bajkę pt.”Łakomy miś” oraz wiersz pt. „Miś”. Dzieci opowiedziały przygody misia, rozwiązywały zagadki, zaśpiewały piosenkę pt. „Niedźwiadek”. Nie zabrakło również konkursów min.: układanie misia z nakrętek, kolorowanie, rysowanie wizerunku misia. Każde z dzieci miało możliwość zaprezentować swoją przytulankę – pluszowego misia.
  W rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pomogła nam Pani Dyrektor Marzena Kamińska.
  A na koniec „małe co nie co” – degustacja miodu i miodowych przysmaków.
  Był to dzień pełen wrażeń wypełniony zabawą i śmiechem.

  Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/