Rok 2023/2024

 • Warsztaty Decoupage

  • 20 listopada 2023

  W ubiegłym tygodniu w klasach 4-7 gościliśmy panią Małgorzatę Wołowicz, która przeprowadziła z uczniami Warsztaty Kreatywne metodą Decoupage.

  Co to takiego to decopugae? Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” , czyli wycinać. Jest to technika zdobienia, w której nakleja się na dekorowanym obiekcie warstwy cienkiego papieru ( między innymi serwetki). Osoba wykorzystująca tę metodę, wycina z materiałów interesujące ją wzory, układa z nich kompozycję, ta z kolei zostaje trwale przymocowana do danego podłoża.

  Nasi uczniowie dekorowali motywami świątecznymi słoiki, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniały się, pod czujnym okiem pani Wołowicz, w przepiękne świeczniki na tealighty. Precyzja, skupienie, kreatywność i zaangażowanie towarzyszyły przez cały czas niecodziennym warsztatom.

  Wszyscy z dumą prezentowali swoje dzieła. Warto wspomnieć, że takie zajęcia z tzw. DIY (czyli skrót od angielskiego zwrotu „zrób to sam”)  rozwijają sprawność motoryki małej u dzieci i młodzieży, wpływają na poprawę koncentracji na zadaniu i rozwijają wyobraźnię plastyczną. To świetna zabawa, w której tworzymy samodzielnie niepowtarzalną pamiątkę, która staje się z pewnością cennym elementem wystroju wnętrza.

  Anna Nowacka