Rok 2023/2024

 • Warsztaty z drukarką 3D

  • 13 maja 2024

  Dzisiaj, 8 maja 2024r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z obsługi drukarki 3D, którą otrzymaliśmy w ramach programu edukacyjno-technologicznego „Laboratoria przyszłości”. Warsztaty poprowadził nasz były uczeń Jakub Dróbka. Pomagali mu nasi praktykanci (absolwenci): Mikołaj, Kacper i Tomek. Uczestnicy zajęć poszerzyli wiedzę n/t umiejętności obsługi i projektowania.

  Praca z drukarką 3D rozwija wyobraźnię przestrzenną, poszerza wiedzę z matematyki i geometrii, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Drukarz 3D to zawód przyszłości. Możliwości wykorzystania technologii druku 3D są praktycznie nieograniczone, a projektowanie pod druk przestrzenny to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku usług. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie „złapią bakcyla” i będą bawić się wykorzystując drukarkę do swoich projektów.

  Dziękujemy Jakubowi za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów 🙂

  MK