Rok 2017/2018

  • Wiosenne prace w Publicznym Przedszkolu w Przylesiu

    • 6 kwietnia 2018

    Wiosna to jedna z czterech pór roku. Temperatura rośnie, dni są dłuższe, a słońce świeci coraz częściej i mocniej. Jest to radosny czas. Do życia budzą się rośliny, kwiaty i drzewa nabierają kolorów. To doskonały czas do zajęć poza salą przedszkolną, gdzie w sposób bezpośredni dzieci mogą podglądać zmiany zachodzące w przyrodzie. Pierwszy etap takich prac to posadzenie bratków pod tablicą upamiętniającą św. Jana Pawła II. 5 kwietnia 2018 roku przedszkolaki wyposażone w rękawice, narzędzia ogrodnicze, konewkę zabrały się do pracy. Do przygotowanych dołków wkładały sadzonki kwiatów, ugniatały ziemię wokół nich, a następnie posadzone kwiaty podlewały. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać. Już po godzinie można było podziwiać piękny żółto- niebieski dywan.
    Dziękujemy Państwu Marioli i Janowi Bucmom za zasponsorowanie kwiatów.

    Opracowała: Helena Romanowicz, Ewa Hodór