Rok 2016/2017

  • Wiosenny ogródek w sali

    • 18 sierpnia 2018

    Realizując taki temat wzbogacamy nie tylko wiedzę przyrodniczą, ale przede wszystkim, prowadzimy zajęcia praktyczne, dzięki którym dzieci zdobywają nowe doświadczenia i nabywają umiejętności praktyczne. Na początku zajęć omówiliśmy kolejne etapy przy zakładaniu ogródka. Następnie wsypaliśmy do skrzynek puszystą glebę i rozpoczęło się sadzenie cebuli, pietruszki oraz kopru. Przygotowaną hodowlę umieściliśmy w jasnym miejscu, ciepłym czyli na parapecie okiennym. Przedszkolaki pamiętają o systematycznym podlewaniu uprawy. Kiedy hodowane rośliny osiągną odpowiednią wielkość to szczypiorek wykorzystamy do przygotowania kanapek a pietruszkę i koperek do zupki.
    Czekamy na zielone witaminki!

    Opracowanie: /Helena Romanowicz, Ewa Hodór/