Rok 2018/2019

 • Wiosna , ach to ty!

  • 25 marca 2019

  21 marca 2019 roku dzieci z Publicznego Przedszkola w Przylesiu uroczyście przywitały wiosnę.
  Wiosna to jedna z czterech pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Pierwszy Dzień Wiosny jest obchodzony w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada 21 marca lub dnia poprzedniego.
  Wiosna to czas zmian w przyrodzie, to czas sprzyjający wytwarzaniu nastroju oczekiwania i radości, co udziela się również przedszkolakom. W tym dniu przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przylesiu zebrały się razem , aby wspólnie świętować ,, Powitanie Wiosny”. Dzieci piosenkami ,zabawami, konkursami oraz wspólnym tańcem przywitały najpiekniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o pożegnaniu zimy. Na zajęciach w przedszkolu dzieci dowiedziały się, że marzanna to symbol srogiej zimy. Głośno śpiewały piosenkę ,, Marzanno, Marzanno ty zimowa panno ciebie żegnamy wiosnę przywitamy”.
  Dzieci tęsknią za słońcem, chcą się bawić, cieszyć w jego ciepłych promieniach. Dlatego słomianą marzannę z przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków. W kolorowym pochodzie dzieci szły trzymając w dłoniach kwiatowe gaiki, kwitnące gałęzie , barwne kwiaty z bibuły. Odwiedziły zakłady pracy w Przylesiu. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki o wiośnie. Za ten wysiłek zostały hojne nagorodzone.
  Mamy nadzieję , że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom. Mimo, ze wiosna jeszcze ostrożnie rozgląda się po okolicy, mali tropiciele z przedszkola już ją znaleźli.

  Dziękujemy wszystkim , którzy tak pięknie przyjęli nas w swoich miejscach pracy. Życzymy wszystkim wiele ciepłych i radosnych dni!
  Przedszkolaki z paniami

  Opracowała: Ewa Hodór