Rok 2023/2024

 • WITAMINKOWY POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA

  • 13 października 2023

  „Jesienią jesienią sady się rumienią,
  czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią…”

  Już owoce i warzywa pięknie dojrzały, więc w jesienny dzień słoneczny dzieci do ogrodu się wybrały. A w ogrodzie jest marchewka, buraczki, selery i dynia. Już niedługo Zosia z babcią warzywa wykopią i w piwniczce przetworzone przechowają. A w przedszkolu niespodzianka – kącik z przetworami i owocowa sałatka. Najpierw dzieci z zamkniętymi oczami odgadują smaki.

  Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki!
  Wielką moc swą mają, do zabawy zapraszają.

  Sałatka zjedzona, pyyycha mniam mniam, przedszkolaki o więcej proszą, a tu już jej brak. Następnego dnia witaminkowa moc trwa, bo przedszkolaki wzięły udział w akcji sprzątania świata. Dużo siły miały, więc wszystkie śmieci z boiska posprzątały. Kolejny dzień w przedszkolu i znów niespodzianka.
  Dzieci z paniami przygotowały pyszny, zdrowy mus owocowy, który z apetytem po śniadaniu przez rureczkę zjadły.

  Zima nam niestraszna ani jesienny wiatr gdyż jemy owoce, warzywa i wie o tym cały świat.

  Opracowała:
  Joanna Straub